http://www.x-treme.fi/tapahtumat/1019.dsp


 
 
 
29.08.2009 X-treme Drift Challenge Tulokkaat finaalit - Kartingrata, Kouvola
Ilmoittaudu tapahtumaan
 

X-treme Drift Challenge Finaalit

X-treme Drift Challenge TULOKKAAT-luokan kauden jännittävät finaalit käydään suositulla Tykkimäen kartingradalla. Kaudella 2009 sarjassa ajaa monia lahjakkaita kuljettaja ympäri Suomen, jotka kokoontuvat 29.8. järjestettävään Tulokkaiden drifting finaaliin kilpailemaan kauden lopullisista sijoituksista. Kilpailun ohella, aikaa on varattu myös Xtreme Moottorikerhon jäsenten drifting ajoharjoitteluun. Varikolle rakentuu myös Drive In harrasteparkki, jossa esillä näyttäviä tuunattuja autoja eri tyylisuunnista. Tapahtumassa voi osallistua myös käynnissä olevaan Nordic Tuner Awards kilpailuun, sillä näyttelyalueen TOP 5 autot valitaan Suomen karsintaan, josta lopulta valitaan 10 finalistia syksyn X-treme car Show:n. Tervetuloa!
 
 

Liput, ja ratamaksu

Liput 10 € / henk. Lapset 5 € ratamaksu koko päiväksi 25 €. Katsastus ajoneuvoille alkaa kello 10.00. Ilmoittautuminen ja katsastus paikan päällä infopisteeseen ratavarikolla, jonka jälkeen mahdollisuus ajaa omalla ajovuorolla aikataulun mukaisesti.

Tapahtumaosasto

Varaa myynti-, tai esittelyosasto alueelta tapahtuman yhteyteen. Varaa myös kerhoparkkialue ennakkoon, jolloin kerholaiset pääsevät samalle alueelle. .

Store

Tapahtumassa on mukana X-treme store, josta saatavilla kauden uudet t-paidat, sekä DVD:t.


Kouvola Kouvola on pohjoisen Kymenlaakson keskuspaikkakunta. Asukasluku on noin 31 000. Kaupungin kompakti rakenne ja tiivis ydinkeskusta tekevät liikkumisen ja asioinnin kaupungissa helpoksi. Liikenneyhteydet kaikkialle Suomeen ja kauemmaksikin ovat joustavat. Kouvola on nopeasti kansainvälistymässä muun muassa Aasian yhteyksiensä kautta. Kouvolan Moottoriurheilukeskus ja kartigrata sijaitsevat osoitteessa Tehontie 1, 45200 Kouvola.

Etäisyydet Kouvolasta, Helsinki136 km, Turku, 274 km, Kotka 55 km, Tampere 190 km, Lappeenranta 87 km, Kauhajoki 350 km. Katso kartingradan sijainti kartalta.

»Kouvolan Moottiriurheilukeskus ja kartingrata kartalla

Kouvolasta ja Kuusankoskelta löytyy nähtävää ja koettavaa kaikenikäisille. Kouvolassa keskusta sykki elämää ja kaupungin monipuolisesta tarjonnasta löytää tekemistä jokainen - oli se sitten ostoshaaveiden toteuttamista tai vaikkapa koko perheen retki Tykkimäelle. Museot niin Kouvolassa kuin Kuusankoskellakin tarjoavat aikamatkan menneeseen ja taiteesta kiinnostuneelle löytyy seudulta useita näyttelyitä ympäri vuoden.

» Sää Kouvolassa
» Kouvolan kartta
» Majoitu Kouvolassa
» Ravintolat
» Tutustumiskohteet
 
 
 
 
 
 

21.08.2010
10. - 12.09.2010
X-treme Tuning & Custom Car Show
Helsinki Messukeskus ILMOITA AJONEUVOSI ESILLE
 

http://sokoshotelpresidentti.fi/
http://www.autourheilu.fi/attachements/2009-11-02T15-38-46175.pdf
http://www.x-treme.fi/liitteet/Driftingtulokkaat.pdf
http://www.drifting.fi/liity-xtreme-moottorikerhoon