Sheriffi johdossa – kuka pääsee Jari Mäen kartturiksi?

Lauantaina 20.9. X-treme Motor Show'n päätteeksi Hämeenlinnassa koetaan jälleen näyttävä Hämpton Cruising Parade. Tunnin ajan Parolantie täyttyy harrasteautoista ja klassikoista, jotka ajavat edestakaisin rauhalliseen tahtiin – aivan kuin menneiden ihanien vuosikymmenten iltacruisailuissa. Autoharrastajat toivotetaan lämpimästi tervetulleeksi omalla autoklassikolla. Yleisö on tervetullut reitin varrelle kuvaamaan, ihailemaan ja fiilistelemään tapahtuman ainutlaatuista tunnelmaa.
Tänä vuonna cruisingin vetoautona toimii Jari Mäen aito sheriffiauto, joka tuo mukanaan palan amerikkalaista autokulttuuria suoraan Parolantielle. Jari tietenkin itse puikoissa. Ja mikä parasta – nyt etsimme sheriffille kartturia. Yksi onnekas pääsee istumaan hanttimiehen paikalle ja kokemaan cruisingin aitiopaikalta, parhaimmalta paikalta.
Cruising starttaa Loimua Areenan harrasteautoparkista klo 18.00 ja jatkuu tunnin ajan. Tämä on hetki, jolloin Hämeenlinna sykkii bensan, kromin ja nostalgian tahtiin – älä jää paitsi, vaan tule mukaan juhlistamaan Hämptonin omaa suurparadea!